Köszönet

Mindenkinek meg szeretném köszönni a támogatást. Igazán megtisztelő, hogy 80 ember megbízott bennem! A szavazatok összeszámlálása után, a független jelölteknek, a bejutási határ 83 szavazat volt. Így hát 3 szavazat híján nem sierült bejutnom a tanácsba. Azonban ez a 80 szavazat bebizonyította, hogy igenis szükség van tenni akaró fiatalokra és megerősített abban, hogy az eddig leírtakat megvalósítsam.

Először is köszönetet szeretnék mondani a menyasszonyomnak, aki mindvégig támogatott, úgy lelkileg, mint adminisztratív szempontból: segített az igen komplex törvények értelmezésében, a szükséges dokumentumok megszerzésében/összeállításában. Azoknak akik segítettek az aláírások gyűjtésében, akik támogattak az aláírásukkal, egy jó szóval, és mindazoknak akik rám szavaztak sok-sok köszönettel tartozok.

Igazán megtisztelő, hogy 80 ember megízott bennem, hogy egy független jelöltre szavazott egy lista helyett. Be szeretném bizonyítani mindenkinek, hogy nem a tanácsosi funkció hajtott, hanem a tenni akarás, hogy a szavazás után nem fogom elfelejteni az embereket 3 év és 11 hónapig.

Az első pont a lakosság informálása volt a programomban. Ezúton szeretnék egy hiteles képet nyújtani az eredmények megállapításában:

A választási eredmények megyei szintre lebontva itt találhatóak: http://www.2016bec.ro/rezultate-provizorii/ (A neve azért „rezultate provizorii” mert ezeket az ereményeket meg lehet óvni, ha valaki csalásra gyanakszik).

A eredmények megállapításának pontos menete itt található: http://www.2016bec.ro/wp-content/uploads/2016/03/Lege-115-2015.pdf ( az Art.100 – tól kezdődik a lényegi matematikai magyarázat -20. oldalon található-)

Független jelölteknek a bejutási küszöb 83 szavazat volt. A  pártoknak viszont a szavazatok 5%-a, ami 45 szavazat. E miatt volt lehetséges, hogy a PNL-nek is bejutott egy jelöltje. Ezután minden tanácsosi hely 83 szavazatba „került”(RMDSZ – 6, NDF - 1). Miután „elfogytak” a szavazatok, a töredékszavazatokból még az RMDSZ és az NDF kapott 1-1 tanácsosi tisztséget. Így jött ki tehát a végeredmény ami 7 RMDSZ, 2 NDF, 1 PNL és 1 független(Békési Attila) tanácsosi helyet eredményezett.

 

Ami a 2. pontot illeti(civil szervezet alapítása/adminisztratív dolgainak az ellátása): a törvényi keret értelmezésre került, folyamatban van a dokumentáció előkészítése. Már többen jelezték tenniakarásukat egy ilyen szervezetben. Mindenkit biztosítani szeretnék, hogy nem lesz egy zárt, csak egyesek számára elérhető dolog. Minden nyilvánosan fog zajlani, bárki számára nyitott találkozókon. Remélhetőleg minnél hamarabb el tudjuk kezdeni:)

 

Ami a munkálatok minőségi kivitelezését illeti: realista vagyok! Belátom, hogy egy emberként túl sokat nem tehetek, de ha mind összefogunk ez lehetséges lesz. Bízok benne, hogy a frissen megválasztott polgármesterünknek sikerül összefognia a falut, egységbe kovácsolni minket, mert akkor mindannyian csak nyerhetünk.

Isten áldja az általunk megválasztott vezetőség munkáját!

 

Továbbra is szívvel-lélekkel Mezőfényért!

A Program

ezeket az elképzeléseket szeretném megvalósítani

Nem kívánok világmegváltó terveket bemutatni. A tervem az, hogy azt csináljam, amihez értek. Csak olyat akarok ígérni amit egy akármilyen összetételű tanácsban végre lehet hajtani. 

Mindössze három alapdolgot szeretnék. Ezek alapul szolgálhatnak a jövőbeni terveknek, de csak akkor ha minősági kivitelezéssel párosul.

1. A lakosság informálása - átláthatóság

Szeretném a faluújság újbóli beindítását, ahonnan az emberek informálva lennének a tanács tevékenységéről, a közbeszerzési pályázatokról, a jövőbeni tervekről. Személy szerint ezeket nagyon hiányolom. Nem tudom azt ígérni, hogy faluújságot fogok csinálni és hogy mindenkihez eljuttatom. Ehhez szükség van a tanács támogatására is. Amit MEGÍGÉREK: minden tanácsgyűlés után egy beszámoló a gyűlésen tárgyaltakról, a jövőbeni tervek bemutatása, és a kiírt pályázatok tehnikai dokumentációinak a megosztása a közösséggel. És hogy hol? Ha lesz faluújság akkor ott is, de ITT  a személyes blogomban mindenképp!!!

 

2. Egy civil szervezet alapítása, és annak a teljes körű adminisztratív dolgainak az ellátása.

Úgy is fogalmazhatnék, hogy "Amit már mindenki szeretne":) Én nem csak szeretném. Vállalom a szervezet teljes körű adminisztratív feladatainak az ellátását. Mivel a baráti körünkben vannak többen akik már aktívan részt vesznek ilyen civil szervezetek adminisztratív dolgaiban, számomra már nem idegen ez a terület. Ilyen civil szervezetek összefogják az azonos érdeklődéskörű embereket, és érdekeiket sokkal nyomatékosabban tudják érvényesíteni, mintha külön-külön próbálnák(pl. fiatalok, kisgyermekes családok, kisvállalkozók).

 

3. A közbeszerzési pályázatok/munkálatok minőségi kivitelezése

Úgy is fogalmazhatnék hogy: ne csak "csináljuk", hanem hogy "csináljuk meg rendesen". Szükség van egy jó meglátású, precíz, és alapos emberekből álló bizottságra aki a munkálatok minőségi kivitelezését ellenőrzi, aki nem riad meg a konfliktushelyzetektől, aki nem hagyja hogy az emberek saját pénzén rendbentartott kerítést ősszefessék, feltört járdáját tr*ger módon "javítsák", gyümölcsfáját az utcán kivágják/megrongálják, utcafrontjára életveszélyes árkot ássanak, rendbetarthatatlanná téve azt. Én ezt NEM vagyok hajlandó elfogadni! Jogi hátteret kell biztosítsunk ennek a bizottságnak, aminek tagja akarok lenni, hogy megvédhesse az emberek nehéz munka által megteremtett értékeit.

 

Ezeken felül, én úgy gondolom, hogy a tanács minden egyes tagjának ki kell vennie a részét a munkából, a tervek előkészítésében, a lakossággal való kapcsolattartásban. Hiszem hogy fogok tudni tenni a felu fejlődéséért és hogy nem csak a "kezemet fogom emelni".

 

Szívvel-lélekkel,

Miklósi Harald